starszy kapral

starszy kapral

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

"Za mundurem Panny sznurem". Czy jest Polak, który nie zna tego starego, ale bardzo popularnego powiedzenia? Wojsko staje się w ostatnich czasach bardzo popularną drogą...

"Za mundurem Panny sznurem". Czy jest Polak, który nie zna tego starego, ale bardzo popularnego powiedzenia? Wojsko staje się w ostatnich czasach bardzo popularną drogą życiową, na którą decyduje się coraz więcej mężczyzn i kobiet. Zdecydowanie trzeba kochać swoją pracę i wykonywać w życiu to, co się kocha. Droga awansu pomiędzy stopniami w wojsku jest długa i kręta. Wymaga samodyscypliny, pracy i ogromnego samozaparcia. Pot i łzy w asyście sporego wysiłku fizycznego to chleb powszedni każdego żołnierza. Kiedy osiąga się poziom Starszego kaprala, mundur i każdy jego najmniejszy element muszą wyglądać idealnie, jak na żołnierza przystało! 

Naszywka dla starszego kaprala 

Naszywka na mundurze noszona jest z dumą i wypiętą piersią. Osiągnięcie w wojsku stopnia starszego kaprala to nie małe osiągnięcie. Wyeksponowanie naszego zdobytego odznaczenia znacznie ułatwi naszywka na naszym mundurze.

Naszywki stopień 

Starszy kapral to wojskowy stopień podoficerski. Niższym stopniem jest kapral, a wyższym plutonowy. Funkcjonuje w Polskim Wojsku Lądowym oraz Siłach Powietrznych. Jego odpowiednikiem w Marynarce Wojennej jest Starszy Mat. 

Wygląd naszywek ze stopniem

Jak wyglądają odznaczenia dla starszego kaprala? Naszywka jest w kształcie prostokąta. Tło naszywki stanowi tzw. wzór "moro", który występuje w kilku odcieniach, aby idealnie dopasować naszywkę do odcienia swojego munduru. Głównym elementem na odznaczeniu są trzy paskiw kolorze czarnym, umieszczone na naszywce poziomo, jeden pod drugim. 

Jakość naszywek

Naszywki dla starszego kaprala muszą odznaczać się wyjątkową jakością i wytrzymałością. Życie i praca w warunkach wojskowych nie należą do najłatwiejszych. Żołnierz spędza całe dnie w nieustannym ruchu, na poligonach i w czasie innych ćwiczeń wojskowych. Mundur żołnierza jest często oddawany do pralni, dlatego naszywki muszą być wytrzymałe i solidne. 

Naszywki wojskowe - cena

Naszywki dla starszego kaprala można nabyć w dobrze wyposażonych, specjalistycznych sklepach z akcesoriami wojskowymi. Cena stanowi mały dodatek w porównaniu do kosztu zakupu całego munduru. Wybierając odznaczenia dla starszego kaprala, warto wziąć pod uwagę opinie na temat naszywki. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów. Przy wyborze powinniśmy kierować się jakością wykonania oraz dbałością o każdy detal. Zazwyczaj naszywki mocowane są na rzep. Warto zwrócić uwagę, czy jest wytrzymały i czy znajduje się na całej wewnętrznej powierzchni naszywki. 

Praca w wojsku jest ciężka i mozolna. Nadane odznaczenia powinny motywować do dalszych starań, aby w przyszłości przynosić satysfakcję. Dlatego tak ważne jest, aby naszywki prezentowały się nienagannie i cieszyły oko swojego posiadacza.

 

 

starszy kapral