• Godło Orzeł na mundur

Godło Orzeł na mundur

2021-05-21
Cena: 6,09 zł
Godło Orzeł na mundur - by , Styczeń 1, 2021
1/ 5stars
<p>Symbol orzełka na mundurze jest tak samo ważny, jak inne funkcjonujące emblematy i naszywki. Dzięki niemu żołnierz sygnalizuje przynależność do danego kraju - w tym przypadku do polskiej armii. Dziś białego orła nosi się na guzikach, czapkach garnizonowych, rogatywkach oraz kołnierzach półfraków, kurtek mundurowych czy płaszczy sukiennych. Jego wygląd różni się w zależności od danego rodzaju wojsk.</p> <h2>Orzeł w polskiej armii</h2> <p>Pierwszym, kto wprowadził białego orła zamiast symboli oznaczających różne oddziały rycerzy, był król August II Mocny. W XVIII wieku pojawiły się na kaszkietach grenadierów należących do gwardii pieszej konnej. Następnie w 1791 roku wprowadzono przepisy mundurowe, w których zarządzono, że monogram królewski wraz z blaszanym orłem mają nosić wszyscy żołnierze armii. Tak zaczęła się historia tego symbolu na mundurach.</p> <h2>Orzeł na mundur galowy</h2> <p>W naszym sklepie prezentujemy naszywkę na mundur galowy przedstawiającą orła stylizowanego na godło Polski. Ten majestatyczny ptak został wyhaftowany białą nicią, na jego głowie zwróconej w lewą stronę widnieje złota korona, a tło zostało wykonane w czerwonym kolorze. Wokół całej kompozycji została wykonana odznaczająca się oblamówka, również czerwona. </p> <p>Haft bardzo dokładnie oddaje przedstawiony na naszywce symbol orła. Została podszyta mocnym, wytrzymałym rzepem, dzięki czemu o wiele łatwiej się ją zakłada i zdejmuje oraz istnieje mniejsze ryzyko, że sama się odczepi. Naszywka posiada wymiary 55 mm x 65 mm, które wykazują zgodność z wytycznymi Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczącymi symboli i ubioru noszonego przez mundurowych. Z tego względu naszywka nadaje się dla miłośników militariów, sympatyków polskiej armii oraz żołnierzy czynnie służących w Wojsku Polskim.</p> <p>Atrakcyjna cena naszywki, wysoka jakość haftu, solidne wykonanie oraz duża wytrzymałość na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne sprawiają, że ten produkt jest chętnie wybierany przez naszych klientów. Zamów godło przedstawiające orła na mundur galowy z naszego sklepu i noś dumnie ten znak symbolizujący Polskę.</p> <p></p>

Godło na mundur wyjściowy, naszywka bez rzepa, do przyszycia na mudnur.

Wymiary zgodne z rozporządzeniem MON 55x65

Ilość

Symbol orzełka na mundurze jest tak samo ważny, jak inne funkcjonujące emblematy i naszywki. Dzięki niemu żołnierz sygnalizuje przynależność do danego kraju - w tym przypadku do polskiej armii. Dziś białego orła nosi się na guzikach, czapkach garnizonowych, rogatywkach oraz kołnierzach półfraków, kurtek mundurowych czy płaszczy sukiennych. Jego wygląd różni się w zależności od danego rodzaju wojsk.

Orzeł w polskiej armii

Pierwszym, kto wprowadził białego orła zamiast symboli oznaczających różne oddziały rycerzy, był król August II Mocny. W XVIII wieku pojawiły się na kaszkietach grenadierów należących do gwardii pieszej konnej. Następnie w 1791 roku wprowadzono przepisy mundurowe, w których zarządzono, że monogram królewski wraz z blaszanym orłem mają nosić wszyscy żołnierze armii. Tak zaczęła się historia tego symbolu na mundurach.

Orzeł na mundur galowy

W naszym sklepie prezentujemy naszywkę na mundur galowy przedstawiającą orła stylizowanego na godło Polski. Ten majestatyczny ptak został wyhaftowany białą nicią, na jego głowie zwróconej w lewą stronę widnieje złota korona, a tło zostało wykonane w czerwonym kolorze. Wokół całej kompozycji została wykonana odznaczająca się oblamówka, również czerwona. 

Haft bardzo dokładnie oddaje przedstawiony na naszywce symbol orła. Została podszyta mocnym, wytrzymałym rzepem, dzięki czemu o wiele łatwiej się ją zakłada i zdejmuje oraz istnieje mniejsze ryzyko, że sama się odczepi. Naszywka posiada wymiary 55 mm x 65 mm, które wykazują zgodność z wytycznymi Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczącymi symboli i ubioru noszonego przez mundurowych. Z tego względu naszywka nadaje się dla miłośników militariów, sympatyków polskiej armii oraz żołnierzy czynnie służących w Wojsku Polskim.

Atrakcyjna cena naszywki, wysoka jakość haftu, solidne wykonanie oraz duża wytrzymałość na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne sprawiają, że ten produkt jest chętnie wybierany przez naszych klientów. Zamów godło przedstawiające orła na mundur galowy z naszego sklepu i noś dumnie ten znak symbolizujący Polskę.