• TAŚMA DYSTYNKCYJNA do munduru STARSZY SZEREGOWY SPECJALISTA

TAŚMA DYSTYNKCYJNA do munduru STARSZY SZEREGOWY SPECJALISTA

2021-05-21
Cena: 10,56 zł
TAŚMA DYSTYNKCYJNA do munduru STARSZY SZEREGOWY SPECJALISTA - by , Styczeń 1, 2021
1/ 5stars
<h2>TAŚMA DYSTYNKCYJNA DO MUNDURU 8MM SZARA 1M</h2> <p>Gdyby w wojsku nie istniałaby hierarchia, w jego szeregach zapanowałby chaos. Żołnierze nie wiedzieliby, do której jednostki i poziomu należą, a dowódcy nie mogliby wydawać rozkazów, bo kto by się orientował, że dana osoba jest kapitanem, pułkownikiem bądź zwykłym szeregowym? Dlatego też utworzenie hierarchii ułatwiło porządkowanie właściwych ludzi na właściwych stanowiskach oraz przypisywanie im konkretnych obowiązków. Aby rozpoznawanie poszczególnych stopni było możliwe, stosuje się różnego rodzaju odznaki rozpoznawcze, naszywki oraz taśmy dystynkcyjne.</p> <h2>Do czego służy taśma dystynkcyjna?</h2> <p>Taśma dystynkcyjna służy do obszywania mundurów, a konkretniej naramienników, które pełnią funkcję informacyjną. To właśnie na nich znajdują wszelkiego rodzaju belki, diamenty, krokiewki, cyfry oraz paski taśmy oznaczające różne funkcje, stopnie oraz przynależność żołnierza do danej jednostki w strukturze wojskowej. Zasady jej noszenia regulowane są przez Ministerstwo Obrony Narodowej albo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w zależności od formacji mundurowej, natomiast zgodę na użytkowanie jej mają dopiero żołnierze posiadający minimum stopień oficerski. </p> <p>Odmienne taśmy dystynkcyjne dedykowane są lotnictwu, marynarce wojennej, wojskom lądowym lub żandarmerii wojskowej. Co ciekawe, z taśm dystynkcyjnych nie korzystają jedynie żołnierze. Można je zobaczyć także na mundurach policyjnych, strażackich oraz należących do służby celnej.</p> <h2>Taśma dystynkcyjna do munduru 8mm szara 1m</h2> <p>W naszym sklepie możesz zaopatrzyć się w taśmę dystynkcyjną. Sprawdzi się idealnie w celu obszycia munduru galowego Wojska Polskiego. Ma szary, niemetalizowany kolor, długość 1 m oraz szerokość 8 mm. Została wykonana z wysokiej jakości materiału odpornego na przetarcia i rozdarcia. Jej atrakcyjna cena oraz pozytywne opinie sprawiają, że jest chętnie zamawiana przez naszych klientów.</p> <p>Jeśli szukasz solidnej, wytrzymałej i zgodnej z normami taśmy dystynkcyjnej, wybierz tę z naszego sklepu. Dzięki niej podkreślisz przynależność do swojej jednostki oraz stopień, który posiadasz.</p> <p></p>

Specyfikacja produktu:

  • szerokość: 12mm
  • długość: 1m (kupując kilka sztuk otrzymujesz w jednym kawałku)
  • kolor: szary, czerwony (niemetalizowany)
Ilość

TAŚMA DYSTYNKCYJNA DO MUNDURU 8MM SZARA 1M

Gdyby w wojsku nie istniałaby hierarchia, w jego szeregach zapanowałby chaos. Żołnierze nie wiedzieliby, do której jednostki i poziomu należą, a dowódcy nie mogliby wydawać rozkazów, bo kto by się orientował, że dana osoba jest kapitanem, pułkownikiem bądź zwykłym szeregowym? Dlatego też utworzenie hierarchii ułatwiło porządkowanie właściwych ludzi na właściwych stanowiskach oraz przypisywanie im konkretnych obowiązków. Aby rozpoznawanie poszczególnych stopni było możliwe, stosuje się różnego rodzaju odznaki rozpoznawcze, naszywki oraz taśmy dystynkcyjne.

Do czego służy taśma dystynkcyjna?

Taśma dystynkcyjna służy do obszywania mundurów, a konkretniej naramienników, które pełnią funkcję informacyjną. To właśnie na nich znajdują wszelkiego rodzaju belki, diamenty, krokiewki, cyfry oraz paski taśmy oznaczające różne funkcje, stopnie oraz przynależność żołnierza do danej jednostki w strukturze wojskowej. Zasady jej noszenia regulowane są przez Ministerstwo Obrony Narodowej albo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w zależności od formacji mundurowej, natomiast zgodę na użytkowanie jej mają dopiero żołnierze posiadający minimum stopień oficerski. 

Odmienne taśmy dystynkcyjne dedykowane są lotnictwu, marynarce wojennej, wojskom lądowym lub żandarmerii wojskowej. Co ciekawe, z taśm dystynkcyjnych nie korzystają jedynie żołnierze. Można je zobaczyć także na mundurach policyjnych, strażackich oraz należących do służby celnej.

Taśma dystynkcyjna do munduru 8mm szara 1m

W naszym sklepie możesz zaopatrzyć się w taśmę dystynkcyjną. Sprawdzi się idealnie w celu obszycia munduru galowego Wojska Polskiego. Ma szary, niemetalizowany kolor, długość 1 m oraz szerokość 8 mm. Została wykonana z wysokiej jakości materiału odpornego na przetarcia i rozdarcia. Jej atrakcyjna cena oraz pozytywne opinie sprawiają, że jest chętnie zamawiana przez naszych klientów.

Jeśli szukasz solidnej, wytrzymałej i zgodnej z normami taśmy dystynkcyjnej, wybierz tę z naszego sklepu. Dzięki niej podkreślisz przynależność do swojej jednostki oraz stopień, który posiadasz.