Gapy Skoczków

Gapy Skoczków

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Noszenie odznaczeń to duma, honor i forma identyfikacji. Naszywki to wygodny sposób, aby to podkreślić. Są mocowane na rzep i łatwo utrzymać je w czystości. Jeśli się...

Noszenie odznaczeń to duma, honor i forma identyfikacji. Naszywki to wygodny sposób, aby to podkreślić. Są mocowane na rzep i łatwo utrzymać je w czystości. Jeśli się zużyją, zawsze można je wymienić na nowe. Gapa skoczków to wyjątkowo interesujący wzór. Przyjrzyjmy się mu z bliska! 

Naszywki dla skoczków - charakterystyka

Gapy skoczków przedstawiają atakującego orła ze skrzydłami uniesionymi ku górze, który trzyma w dziobie wieniec. Naszywka wykonana jest w kolorze czarnym na tle tzw. moro, które idealnie wpasuje się w cały mundur. Gapa skoczka spadochronowego charakteryzuje się tym, że w wieńcu umieszcza się wkładkę z cyframi arabskimi określającymi ilość oddanych skoków spadochronowych. Jeśli odznakę nosi Instruktor Spadochronowy, we wkładce umieszcza się cyfry rzymskie określające rodzaj klasy specjalisty wojskowego lub literkę „M”, która oznacza klasę mistrzowską. Gapa to naszywka bardzo praktyczna, noszona w powszedni dzień na mundurze. Odznaki wykonane z metalu posrebrzanego zakłada się zazwyczaj jedynie na ważne uroczystości. 

Historia gapów skoczków

Grafika gapy skoczków nawiązuje bezpośrednio układem i symboliką do Bojowego Znaku Spadochronowego, który został ustanowiony w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie przez gen. broni Władysława Sikorskiego. Zdarzenie miało miejsce w 1941 roku. Jego pierwotną wersję zmieniono w drugiej połowie 1944 roku, po przebytej bitwie pod Arnhem. To właśnie z tej zmienionej wersji przedstawiającej atakującego orła z uniesionymi skrzydłami trzymającymi w dziobie wieniec czerpano inspiracje. W 1967 roku opracowano pierwotną wersję odznaki dla Polskich Wojsk Powietrzno- Desantowych. 

Używanie gapów skoczka

Zgodnie z przepisami z 1971 roku, gapa skoczka spadochronowego może być noszona wówczas, gdy żołnierz oddał najmniej 5 skoków ze spadochronem. Odznaki od 35 lat bez zmian funkcjonują w Polskich Siłach Zbrojnych. Ich nadanie zainicjował gen. dyw. Edwin Rozłubirski. 

Jakość naszywek - gapów

Naszywka wykonana jest z materiałów najwyżej jakości. Na jej powierzchni znajduje się perfekcyjny haft wykonany z najdrobniejszymi detalami przy pomocy wysokogatunkowych nici. Gapa odznacza się ponadprzeciętną wytrzymałością i nienagannym wyglądem. Uszyta z usztywnionego materiału, aby perfekcyjnie prezentować się na mundurze zasłużonego żołnierza. 

Zakup gapów skoczków

Gapę skoczków można nabyć w dobrze wyposażonych sklepach. Cena nie jest wygórowana, a jej posiadanie jest bardzo praktyczne i stanowi duże ułatwianie. Jeśli masz wątpliwości co do zakupu, zapoznaj się z opiniami innych użytkowników. Gapastworzonazostała w celuzapewnienia jak największejwygody. 

Gapy Skoczków