RATOWNIK MEDYK

RATOWNIK MEDYK

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Koszulki ratownika medycznego

Ratownik medyczny to bardzo odpowiedzialny zawód - z reguły to właśnie on zawsze pojawia się, jako...

Koszulki ratownika medycznego

Ratownik medyczny to bardzo odpowiedzialny zawód - z reguły to właśnie on zawsze pojawia się, jako pierwsza osoba na miejscu wypadku lub niebezpiecznego zdarzenia. W jego obowiązkach leży, o ile to możliwe, rozpoznanie całej sytuacji w formie wywiadu z poszkodowanym, podtrzymanie życia lub jego uratowanie za pomocą udzielenia pierwszej pomocy i jak najszybsze, bezpieczne przewiezienie ofiary do najbliższego szpitala. By pełnić funkcję ratownika, niezbędna jest komunikatywność, empatia, obiektywna ocena sytuacji i odporność na stres, który jest charakterystyczny dla tego zajęcia.

W powyższym zawodzie prócz posiadania konkretnych cech charakteru, niezbędnym aspektem jest posiadanie właściwego i szerokiego zakresu wiedzy medycznej, który pozwala na szybką i prawidłową reakcję w niebezpiecznych sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. Resuscytacja, pomoc przy omdleniach, czy dobór odpowiednich lekarstw to tylko jedne z niewielu zadań, które pełni medyk. Dodatkowo ratownik medyczny jest przeszkolony w zakresie odpowiedniego zabezpieczania miejsca zderzenia, wspomaganiu innych, przybywających później służb porządkowych, jak policja, czy straż pożarna i obsłudze skomplikowanych maszyn podtrzymujących funkcje życiowe.

 

Koszulki - ratownik medyczny

Ratownik medyczny często jako pierwszy pojawia się na miejscu wypadku, jego garderoba musi być charakterystyczna, by odpowiednio przykuwała wzrok innych i pozwalała na interwencje medyczne bez zbędnych pytań przechodniów. W takich przypadkach, z reguły ratownicy medyczni odziani są w mocne, jaskrawe barwy koszulek, które nie pozwalają na pozostanie niezauważonym. Występują najczęściej w kolorach fluorescencyjnych z napisem RATOWNIK MEDYCZNY lub charakterystycznym wzorzystym emblematem potwierdzającym kompetencje ratownicze. Do tych najbardziej popularnych należą odcienie czerwieni lub pomarańczy, które dodatkowo wyposażone są w specjalne taśmy odblaskowe ułatwiające zwrócenie na siebie uwagi w nocy lub w ciemnych pomieszczeniach. W naszym sklepie znajdziesz koszulki dla ratownika medycznego wykonane z dobrej jakości materiałów.

W wyposażeniu ratownika medycznego ważną rolę odgrywa również wygoda, która jest niezbędna podczas akcji ratowniczych - odpowiednia koszulka ratownika powinna być zatem luźna i wykonana z przewiewnego materiału ułatwiającego oddychanie. Dodatkowym atutem takiej koszulki będzie funkcja przeciwdeszczowa, która nie pozwoli na przemoknięcie ciała podczas akcji wykonywanych w trudnych warunkach pogodowych. Zapoznaj się z naszą ofertą koszulek dla ratowników i medyków.

 

RATOWNIK MEDYK