Medyczne

Medyczne

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Wykonywanie zawodu medyka to jedna z najcięższych prac. Lekarz, ratownik medyczny czy pielęgniarka ratują ludzkie życie każdego dnia. Muszą znajdować się w świetnej...

Wykonywanie zawodu medyka to jedna z najcięższych prac. Lekarz, ratownik medyczny czy pielęgniarka ratują ludzkie życie każdego dnia. Muszą znajdować się w świetnej formie psychicznej i fizycznej, ponieważ popełnienie jakiegokolwiek błędu może kosztować ludzkie życie. Naszywki medyczne znajdujące się na odzieży personelu medycznego są elementem niezbędnym. Stanowią najprostszą formę identyfikacji osoby medycznej. Przyjrzymy się im z bliska. 

Naszywki medyczne

Naszywki medyczne to nieodłączny element stroju lekarza czy ratownika medycznego. Najczęściej noszona jest na wysokości ramienia bądź po jednej ze stron klatki piersiowej. W wykonywaniu pracy medyka jest to pierwsza informacja identyfikacyjna, która mówi o tym, kto będzie udzielał nam pomocy. 

Naszywki dla ratowników medycznych

Emblematy medyczne największe zastosowanie mają wśród ratowników medycznych. Ubranie personelu medycznego jeżdżącego w karetce pogotowia zawsze zawiera naszywkę. Na charakterystycznym czerwono-granatowym ubraniu ratownika, naszywki znajdują się w różnych miejscach. Na koszulce po lewej stronie klatki piersiowej,na kurtce zaś duży emblemat znajduje się na plecach. 

Rodzaje naszywek

Naszywki medyczne występują w różnych rodzajach. Inne są dla ratowników karetki pogotowia, inne dla ratowników pracujących w wojsku. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku emblematów dla lekarzy. Różnią się przede wszystkim prezentowaną szatą graficzną. Emblematy dla cywilnego personelu medycznego są zazwyczaj w kolorach biało-granatowych. Naszywka dla lekarza czy pracownika wojska jest utrzymana w kolorystyce moro, aby była spójna z mundurem żołnierzy. Występuje z czarnymi napisami i krzyżem.

Jakość naszywek medycznych

Emblematy medyczne powinny być wykonywane solidnie. Ich najważniejszą cechą powinna być duża wytrzymałość. Mogą być nadrukowane na odzieży lub przymocowywane na rzep. Dbanie o jakość wykonania jest kluczowe ze względu na codzienne, wielogodzinne użytkowanie w różnych warunkach atmosferycznych. 

Zakup naszywek medycznych

Naszywki medyczne dostępne są w dobrze wyposażonych, wyspecjalizowanych sklepach produkujących naszywki różnego rodzaju. Cena emblematów może się różnić, jednak nie stanowi dużego kosztu. Przed zakupem warto poczytać opinie innych klientów, którzy często wypowiadają się na temat trwałości i jakości konkretnego emblematu. 

Wyposażanie medyczne w postaci naszywek to niebagatelny element ubioru każdego pracownika. Tak samo jak inne służby, np. policja, straż pożarna czy miejska, tak samo medycy powinni odpowiednie dla nich oznaczenia. Emblematy to idealny i wygodny sposób, dopełnić swój strój.

 

Medyczne