Krzesiwa

Krzesiwa

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Krzesiwa survivalowe i wojskowe

Kochając obcowanie z naturą i wyprawy daleko od cywilizacji, warto pamiętać o odpowiednim wyposażeniu, które może przydać się...

Krzesiwa survivalowe i wojskowe

Kochając obcowanie z naturą i wyprawy daleko od cywilizacji, warto pamiętać o odpowiednim wyposażeniu, które może przydać się w różnych warunkach. Jeżeli regularnie uprawiasz aktywności na zewnątrz, to nie powinny być Ci obce sytuacje, gdy trzeba sobie samodzielnie radzić. Jednego razu na pewno zmarzłeś, innym razem przemokłeś, a już na pewno byłeś głodny. W takich chwilach warto znaleźć odpowiednie miejsce i usiąść na chwilę przy ognisku.

Co należy zrobić, aby właściwie rozpalić ogień? Niestety, mając przy sobie tylko same zapałki, istnieje duże ryzyko, że podczas ulewy po prostu przemokną, przez co nie będą nadawały się do użytku. Zapalniczka to nieco lepszy pomysł, jednak ona także niekiedy nie chce działać po spotkaniu z wodą. Istnieje jednak możliwość, która nigdy nie zawodzi i idealnie sprawdza się w awaryjnych sytuacjach - krzesiwo.

Czym jest krzesiwo, którym rozpala się ognisko?

Krzesiwa wojskowe to tradycyjne narzędzia, używane od wielu lat do krzesania iskier i rozpalania ognia. Jest to produkt niezwykle ceniony ze względu na swoją wytrzymałość, niezawodność, a także długą żywotność, ponieważ sięga ona nawet do kilku tysięcy użyć.

Krzesiwo cechuje także całkowita odporność na działanie wody, przez co zdecydowanie wyprzedza zapalniczki czy zapałki. Może być wykorzystywane w każdych warunkach, ponieważ nic nie jest w stanie go zniszczyć.

Jakie krzesiwo będzie idealne do rozpalania ogniska?

Krzesiwa dzielimy na kilka różnych rodzajów. Jeden będzie sprawdzał się w niektórych sytuacjach lepiej, a inny gorzej. Wątpliwości nie podlega to, że do rozpalania ognia w trudnych warunkach pogodowych idealnie sprawdzi się krzesiwo syntetyczne, ponieważ poradzą sobie nawet z niezbyt suchą podpałką.

Aby rozpalić ogień, wystarczy dynamicznie pocierać iskrownik o narzędzie. Temperatura płomyków jest wystarczająco wysoka, aby w jednej chwili zyskać niewielki ogień. Tak naprawdę nawet silny wiatr czy wilgoć w tym nie przeszkodzi.

Do wyboru w naszym sklepie jest szeroki wybór krzesiw. Dzięki temu można je idealnie dopasować do swoich potrzeb. Wszystkie proponowane produkty są niezawodne, co stanowi najważniejszą kwestię podczas wypraw. Bardzo ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać podczas wybierania się poza cywilizację, jest to, że narzędzie do krzesania powinno być twardsze niż samo krzesiwo.

Krzesiwa - opinie

Produkty znajdujące się na wirtualnych półkach naszego sklepu są najwyższej jakości i pochodzą od cenionych producentów. Wszyscy klienci są niezwykle zadowoleni z dostępnych krzesiw. Natomiast ich liczne pozytywne opinie tylko potwierdzają to, że jesteśmy firmą godną zaufania, oferującą porządne oraz solidne narzędzia.

Krzesiwa wojskowe - cena

Koszt zakupu produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym jest niezwykle konkurencyjny, co stanowi nasz duży atut. Na rynku można znaleźć krzesiwa, które nie mają dostosowanej odpowiednio ceny do swojej jakości. My z kolei bardzo starannie dbamy o ten aspekt.

Krzesiwa