Orzełki

Orzełki

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Godło orzeł na beret...
extremewear.pl
Rated 3.5/5 based on 11 customer reviews
624 In stock Koszulka Militarna $ 40,64 zł
Orzeł WOJSK LOTNICZYCH NA BERET BRODOWY bajorko OPIS PRODUKTU: Naszywka orzeł na beret bordowy Wymiary naszywki 65x50mm Wykonana na brdowym podkładzie. Wymiar zgodny z rozporządzeniem MON. Naszywka prosto od producenta Haft wykonany z dbałością o każdy szczegół. Producent:  Extremewear Polska

Godło orzeł na beret wyjściowy bordowy BAJORKO

Cena 40,64 zł
Szybki podgląd

Naszywki - orzełki

Symbole narodowe i wojskowe w wielu elementach ubioru podkreślają przywiązanie do tradycji i świadomość historyczną. Już w...

Naszywki - orzełki

Symbole narodowe i wojskowe w wielu elementach ubioru podkreślają przywiązanie do tradycji i świadomość historyczną. Już w średniowieczu rycerze na swoich tarczach posiadali malowidła przedstawiające herby rodowe lub państwowe. Jednak wtedy nie była to kwestia w żaden sposób uregulowana, ponieważprzywiązanie do symbolu było sprawą indywidualną i zależało od wyboru każdego wojownika. Dopiero kryzys państwa polskiego u schyłku XVIII wieku przyczynił się do ujednolicenia ubioru wojska. To wtedy na czapkach szeregowych żołnierzy oraz pasach oficerów pojawił się, jako obowiązkowy element wyposażenia, wizerunek orła. Duża część oddziałów walczących pod przewodem Kościuszki podczas insurekcji korzystała z mundurów wprowadzonych wcześniej, również z wizerunkiem orła, który widniał wcześniej na herbie Piastów. Od tej pory ten element jest nieodzownie związany z umundurowaniem każdego żołnierza walczącego o niepodległość Polski. Podczas licznych powstań, w Legionach Polskich czy w czasie kampanii wrześniowej metalowy wizerunek orła zawsze widniał na czapkach żołnierzy. Choć jego kształt z czasem się zmieniał, na mundurach pozostał i nic nie zapowiada, aby miał z nich zniknąć.

Orzeł na naszywce 

We współczesnym Wojsku Polskim poszczególne formacje posiadają lekko różniące się wizerunki orła. Na beretach każdej z nich widnieje w koronie, z głową skierowaną w prawą stronę. Jednak w Marynarce Wojennej dodatkowo umieszczona jest pod nim kotwica, a w Siłach Powietrznych otoczony jest skrzydłami husarskimi. Natomiast w Wojskach Obrony Terytorialnej jest przedstawiony razem ze znakiem Polski Walczącej. Zmienił się również materiał, z którego wykonywany jest symbol. Wcześniej używaną blaszkę zastąpiła naszywka z orłem polskim. Dzięki temu idealnie nadaje się ona do wszycia na beret, furażerkę, kapelusz czy czapkę zimową, które są używane przez większość formacji Wojska Polskiego. 

Oferta naszywek

W naszym sklepie znajdziesz naszywki z orłem nawiązujące do tradycji wojskowej. Nadają się one nie tylko do wszycia w elementy codziennego stroju, ale także do umieszczenia na czapce czy plecaku. Dzięki bardzo dobrej jakości wykonania oraz zastosowaniu materiałów wysokiej klasy, posłużą Ci przez lata. Na pewno staną się wyrazem docenienia historycznej spuścizny pokoleń walczących o niepodległość. Niech symbol na naszywce będzie wyrazem szacunku dla Rzeczpospolitej i wartości, które były podkreślane na sztandarach przez wcześniejsze pokolenia.

Pozytywne opinie naszych klientów oraz niska cena mogą być gwarancją satysfakcji z zakupu. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Orzełki